Milwaukee M12 Fuel 12V 3/8" Drive Cordless Sub Compact Ratchet 2Ah Battery + Charger M12FIR38-201B
Product image 1
1 / 8
+3
Features:
  • With up to 75 Nm of max torque and 200 rpm's, this tool is the ideal fastening solution for automotive mechanics, maintenance and repair professionals
  • Low profile head design allows users better access in tight spaces
  • Variable speed metal trigger provides ultimate control of the tool
  • Supplied with ¼″ adaptor
  • Flexible battery system: works with all MILWAUKEE® M12™ batteries
Specification:
  • Battery pack capacity (Ah): 2
  • Battery type: Li-ion
  • Kit included: 1 x M12 B2 Battery pack, C12 C Charger, Tool bag
  • Length (mm): 281
  • Max. torque (Nm): 75
  • Model Variant: M12 FIR38-201B
  • No load speed (rpm): 0 - 200
  • No. of batteries supplied: 1
  • Standard equipment: ¼″ adaptor
  • Supplied in: Tool bag
  • System: M12™
  • Tool reception: ⅜″ square
  • Voltage (V): 12
Features:
  • Supplied with ¼″ adaptor
Specification:
  • Battery type: Li-ion
  • Length (mm): 281
  • Max. torque (Nm): 75
  • No load speed (rpm): 0 - 200
  • No. of batteries supplied: 1
  • Supplied in: Tool bag
  • System: M12™
  • Tool reception: ⅜″ square
  • Voltage (V): 12
-65%
Description
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Milwaukee Self Feed Forstner Wood Drill Bits 25.4-117mm
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Milwaukee Forstner Wood Drill Bits 9.5mm Round Shank 90mm Long 50mm Working Length
-65%NEW
Milwaukee Snap Off Knife 18mm
-65%NEW
Milwaukee Cable Cutter Comfort Grips 10mm Cable Cutting Capacity
NEW
Milwaukee SWITCHBLADE Self Feed Forstner Replacement Blades
NEW
Milwaukee 300mm 12" High Tension Metal Frame Hacksaw
Milwaukee Safety Gloves Cut Level 5/E Dipped Glove Size 8 / M Medium
Milwaukee Ratchet Screwdriver 9 in 1 Universal Phillips Pozi Torx Slotted
Milwaukee Ratcheting PVC Pipe Cutter 42mm
-65%NEW
Milwaukee Contractors Holesaw Bi Metal Teeth 14-152mm Cutting Depth 38mm
-65%NEW
Milwaukee Holesaw Arbor 14-30mm 9.5mm Hex Shank
-65%NEW